WorldMelanoma2013 Uncategorized تاریخچه صنعت شیشه دست ساز ترکیه

تاریخچه صنعت شیشه دست ساز ترکیه

شیشه بخش مهمی از محیط مدرن است. ما هر روز آن را می بینیم و به نوعی از آن استفاده می کنیم و استفاده از آن از لیوان ساده نوشیدنی گرفته تا توسعه تجهیزات فنی پیچیده گسترده است.
If you liked this short article and you would like to acquire more details pertaining to صنایع شیشه آگاهی گلس kindly pay a visit to our own web site.
در واقع، استفاده از شیشه جنبه های بسیاری از زندگی ما را در بر می گیرد که ما به سختی متوجه حضور آن می شویم. اما شیشه همیشه در زندگی روزمره وجود نداشت. به طور گسترده تصور می شود که کشف شیشه یک تصادف است.

به گفته مورخ یونانی پلینی، گروهی از بازرگانان در بستر رودخانه آتشی روشن کردند و صبح روز بعد، پس از خاموش شدن آتش، تکه هایی از مواد درخشان و شفاف را پیدا کردند. در اولین مراحل خود در مصر و بین النهرین، شیشه بیش از هر چیز دیگری به عنوان نوعی هنر مورد استفاده قرار می گرفت و برای اهداف عملی که امروزه از آن استفاده می کنیم استفاده نمی شد.

شیشه های دست ساز ترکیه مدت هاست که به عنوان یکی از زیباترین صنایع دستی در تاریخ شیشه سازی شناخته شده است. تاریخچه ظروف شیشه ای در ترکیه از حدود قرن یازدهم شروع شد و استانبول به زودی پس از فتح به عنوان مرکز صنعت شیشه ترکیه عثمانی تأسیس شد. در دوران حکومت عثمانی، ظروف شیشه ای به آرامی توسعه یافت و هنر آن نسبت به قرن های گذشته دقیق تر شد. در قرن هفدهم یا هجدهم، ظروف شیشه‌ای ساخته شده در ترکیه پیشرفت‌های زیادی داشت.

از زمان ظهور صنعت شیشه ترکیه، به دلیل ظاهر ظریف و شکننده اش محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده است. تا آنجایی که شیشه سازی پیش می رود، این یکی از ظریف ترین شیشه های موجود است، هم به دلیل نازکی و هم به دلیل جزئیات پیچیده. هنر شیشه ای ترکی-اسلامی کمال را در تعادل خطوط و رنگ در نقش های هندسی دقیق قرار می دهد.

امروزه شیشه‌های ساخته شده از ترکیه به عنوان یک اثر هنری کمیاب و زیبا به حساب می‌آیند که مورد توجه متخصصان هنر فرهنگی است. در حالی که تولید کاشی‌ها و آینه‌های شیشه‌ای رنگی همیشه در بین شیشه‌سازان ترکیه رواج داشته است، کنده‌کاری کریستال‌های سنگی در کوزه‌ها، قمقمه‌ها، بطری‌ها و دیگر ظروف سرو منحصر به فرد و مستحکم بیشترین کاربرد را در کل دنیا داشته است. .

با افزایش محبوبیت محصولات شیشه ای، این صنعت در حال حاضر تقریباً نود درصد از تولید شیشه در جهان را در بر می گیرد. توجه شیشه سازان ترکیه به جزئیات، سطح تولید بالا، طراحی برجسته و کیفیت عالی، این صنعت را در زمره ثروتمندترین و مطلوب ترین ظروف شیشه ای در جهان قرار داده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post